Talentjob/welcome | Nejste přihlášen
1
Přístupů:
865641
VSTUP DO SYSTÉMU
login:

heslo:

Talentjob šetří čas
O systému
Jobs:
23
Registrovaných uživatelů:
201
Online:
RYCHLE HLEDEJ JOB

Novinky

2008-10-11

Spánkem proti chybám

Nevyspalí lidé se dopouštějí více chyb než ti, kteří během dne požili alkohol. Celý článek2008-10-11

Voda je život

Práce na zahradě nepatří k mým nejoblíbenějším činnostem. Sekám, odpleveluji, stříhám, až když je situace neúnosná a rostliny nás obrůstají ze všech stran.

Velké potěšení mi však činí zalévání.

Stoupnu si s hadicí pěkně do chládku a pozoruji třpytivý proud vody jak dopadá na vyprahlý trávník a uvadlé květiny. Kolem mě se začíná odehrávat divadlo znovuzrození. Zemina a trávník postupně vydávají příjemně kořeněnou vůni a malé pouště se mění v životaschopné oázy. Ostrůvky života se pomalu spojují, až celá zahrada vydechne úlevou a spokojeností. Horký vzduch se ochlazuje a chládek roztančí vůně celé zahrady. Ze všeho nejraději zalévám růže. Jejich potřeba vláhy je maximální a svoji vděčnost projevují rozvinutím své krásy do kouzelných proporcí. Svěšené větvičky se napřimují a temně zelená barva lístků se mění ve skleněnou pohádku. Květy pod náporem vody skloní své hlavičky, aby je opět narovnaly a otevřely své okvětní plátky vstříc slunci, které mají tak rády. Voda stéká po celé rostlině k zemi a zanechává po sobě stopy ve formě malých perliček, zdobících královnu květin na ples.

A já tam stojím, vstupuje ke mně klid, pohled soustředěný na proud vody a její šumění při dopadu na zem. Je to tak prosté a přitom tak významné, jsem to já, kdo přiděluje a osvobozuje.

Tak, to je takové zamyšlení až během příštích tropických dní budete kropit své pozemky.

IS

 2008-10-11

Firma s nejlepším přístupem k zaměstnancům

Za příkladný přístup vůči zaměstnancům si v letošním roce vysloužila internetová společnost Google nejlepší umístění v žebříčku hodnocení firemní reputace ve Spojených státech...  celý článek2008-10-11

O záludnosti logiky aneb "Vše špatné je k něčemu dobré".

"Čert aby vzal ty mouchy!" rozzlobila se kráva, obtěžovaná rojem much.
"Proč je vlastně na světě hmyz?!"
"Všechno má svůj účel," ozvala se vlaštovka, krmící malá vlaštovčátka.
"Mouchy jsou na světě proto, abychom my vlaštovky měly co jíst."
"No dobře," pokývala hlavou kráva a zamyslela se.
"Ale k čemu jsou na světě dobré vlaštovky?"

Zdroj: Jiří Žáček, Život je boj (nakladatelství  Šulc-Švarc Praha)

A tak je to se vším. Smutek střídá radost, neúspěch úspěch, beznaděj naděje...Takže jedeme dál!2008-10-11

Citát

"I když není cesty zpět a Ty nemůžeš začít znovu, můžeš začít tam, kde právě stojíš a můžeš si zvolit nový konec."

James William2008-10-11

Pravěký živorodý organismus

V Austrálii byla objevena zkamenělá ryba, která může být pramatkou na Zemi. Novému druhu ryby je přibližně 380 miliónů let a to znamená, že rození živých mláďat se objevilo o 200 miliónů let dříve, než si paleontologové mysleli. Čtěte dále.2008-10-11

Koloseum - dějiště života.

Koloseum jsou zbytky amfiteátru uprostřed Říma. Bylo otevřeno v roce 80 n.l. pro 50 tis. diváků. Koloseum znamená obrovský, jednak podle svých vlastních rozměrů a také podle obrovské sochy císaře Nerona, která stála nedaleko (Nero byl pátým a posledním císařem a vládl v letech 54 – 68 n.l.) Amfiteátr sloužil ke sledování gladiátorských zápasů. Gladiátorské hry pocházely z historie Etrusků a starých Řeků. Zprvu se v aréně zabíjeli nevinní lidé, později se využívali zajatci a hry se pořádaly při příležitosti pohřbů. Lidé si krutou podívanou tak oblíbili, že se tyto hry začaly konat zejména pro zábavu. Politikové dokonce dlouhotrvajícími hrami odváděli pozornost lidu od nevydařených vojenských a politických záležitostí. Gladiátoři byli lidé bojující mezi sebou pro pobavení vznešeného publika. Obvykle se jednalo o otroky, válečné zajatce, odsouzené zločince, později i o profesionály a syny z bohatých rodin, kteří v aréně hledali napětí a dobrodružství. V raných počátcích zápasů spolu bojovali zločinci a boj pokračoval až do úplné smrti jednoho z nich. Později, kdy v aréně bojovali profesionální, cvičení gladiátoři, na které publikum dokonce sázelo, se boj jen předstíral. Pro zvýšení atraktivity her po určitou dobu v aréně vystupovaly i ženy gladiátorky. Během vlády císaře Septima Severia, který se na jejich hrubé zápasy nemohl již dívat, byly boje žen v aréně zakázány. V Koloseu zahynulo velké množství lidí a tato bezcitná zábava byla v 5. století zakázána.

Koloseum nese svůj varovný vzkaz dodnes. „Mocní se baví, svět žasne.“

Více i zde.

Zdroj: www.wikipedie.cz2008-10-11

John D. Rockefeller: Nejbohatší muž historie!

John D. Rockefeller byl prvním člověkem, který vydělal jednu miliardu dolarů a dnes by jeho majetek byl tak velký, že by si mohl koupit celou Českou republiku a ještě by mu opravdu hodně zbylo. Chcete se dozvědět více?2008-10-11

Jak to tedy je?

Učený spor

Knihy v knihovně se pustily do učeného sporu.
"Nejdůležitější je umět všechno pojmenovat," pravila encyklopedie.
"Jako to umím já."
"Nejdůležitější je poznat minulost," nechal se slyšet historický spis, "abychom se z ní mohli poučit."
"Nejdůležitější jsou velké myšlenky," ozval se filosofický traktát.
"Velké myšlenky pohánějí svět!"
"Svět pohání láska," namítla knížka milostné lyriky, "a já jsem plná lásky!"
"Nejdůležitější je pevná víra," pronesla přísně modlitební knížka.
"Jenom ten, kdo věří, bude spasen!"
"Jen se tak nenaparujte, laureáti," usmál se slabikář.
"Kde byste byli, nebýt mne?!"

Zdroj:
Život je boj, Jiří Žáček (nakladatelství Šulc - Švarc)2008-10-11

Odkud se vzal Homo sapiens?

Rozhodující vliv na vznik Homo sapiens mělo oteplování před 40 – 35 tisíci lety v Asii, na Blízkém východě a v severní Africe. Na jihu Asie se tak stalo již před 60 tisíci lety.

Zdejší lidí se po stovky generací věnovali organizovanému způsobu potravy, která se pro ně stala dostupnější a hojnější a  přispěli tak k zásadním změnám v sociálním způsobu života. Sdružovali s v kmeny, které se odlišovaly chrakteristickými styly kooperativního života, způsobem lovu, válčení a sebevyjadřování formou obrazů a soch.

K nejvýznamnějším výkopům z té doby došlo ve skalním úkrytu v Ksar Akil poblíž Bejrútu. Kosterní nálezy vykaztují některé charakteristické znaky moderního člověka. Nadočnicový oblouk se změnšuje, stehenní kosti prodlužijí, klenba lebky je již vysoká a spodní čelist vykazuje známky vývoje brady.

V některých místech Blízkého východu byly před 52 – 42 tisíci lety objeveny nástroje s čepelemi a rydla. Vše naznačuje, že Homo sapiens se v tomto regionu objevil o 20 tisíc let dříve než dorazil do Evropy.

Výrazná změna způsobu života přinesla vynález umělého obydlí, ale i sociální a psychologickou strukturu matriarchátu. Kultura nabyla této formy a  společenská orgnizace byla založena na autoritě žen. Ženy začaly hrát v nových sídlech důležitou roli a chopily se vlastní produkce. Pěstovaly ovoce a zeleninu a daly základ zahradnictví, díky vynálezu jehly šily šaty a ze zvířecích kůží vyráběly střechy na obydlí. Všechny tyto činnosti význam žen v produktivní činnosti zdůraznily. V době nepřítomnosti mužů vedly společenský život ve vesnici. V nových pospolitostech měly ženy svá vlastní práva a objevily spoustu nových dovedností a povinností.

A jak to bylo dál snad někdy příště.

 

Jak ten čas letí.

 

Zdroj:

Archeologie mysli – Sociální dějiny nevědomí – 1.část, George Frankl (Portál, 2003)Další novinky:    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
 

VIP KLIENTI
Google Pagerank - talentjob.czGoogle Pagerank      S-Rank - talentjob.czS-Rank      JyxoRank - talentjob.czJyxoRank     
VIP
KLIENTI