Talentjob/welcome | Nejste přihlášen
1
Přístupů:
865669
VSTUP DO SYSTÉMU
login:

heslo:

Talentjob šetří čas
O systému
Jobs:
23
Registrovaných uživatelů:
201
Online:
RYCHLE HLEDEJ JOB

Novinky

2008-10-11

Sofiin svět - román o dějinách filosofie

Světově nejžádanější dějiny filosofie, Jostein Gaarder
Jednou se možná dostanete do situace (dříve či později, na věku nazáleží), kdy se začnete zabývat otázkami: Odkud se vzal svět? Jak vznikl život? Je za vším co se děje, nějaká vůle nebo hlubší smysl? Věříme v osud? Ale především a hlavně: Jak máme žít?
Každý si musí na tyto otázky najít vlastní odpověď. Ve chvíli, kdy začínáme, stáváme se filosofy "začátečníky". Pokud se  na tuto cestu vydáme, měli bychom alespoň trochu poznat, jakým způsobem o těchto základních životních principech přemýšleli uznávaní filosofové jednotlivých historických etap.
Některé z jejich odkazů zůstávají nepřekonány dosud.
Románem nás provází Alberto Knox formou rozhovorů, hádanek a malých dobrodružství, která připravil pro zvídavou patnáctiletou dívku Sofii.
Kniha je čtivá pro všechny generace, filosofické myšlenky jsou podávány srozumitelně, jednoduše a s praktickými příklady.
Takže vzhůru do toho. Proč? "Protože jediné, co potřebujeme k tomu, abychom se stali dobrými filosofy, je schopnost divit se."
Čtěte a přemýšlejte a možná se začnou dít zázraky.

 Nakladatel: Albatros
 Originál: Sofies verden, Roman om filosofiens historie, překlad: Jarka Vrbová
 Ilustrace: František Skála ml.
 Formát: 430 stran, 21x14,5cm, česky, vázaná vazba
www.kosmas.cz


 
2008-10-11

Jak bylo v ZOO?


Své první narozeniny oslavil  sameček žirafy Rothschildovy - Václav

ZOO Praha byla v dolní části pražské Troji otevřena 28. září 1931 a tuto neděli oslavila 77. výročí otevření. Prvním zvířetem v pražské ZOO byla vlčice Lotta, poté přibyli kůň Převalského a lachtani Hýta a Batula, které věnoval ZOO herec Vlasta Burian.
ZOO je členem Evropské asociace zoologických zahrad a účastní se mnoha záchranných programů. Mezi nejznámější mezinárodní projekty patří záchrana koně Převalského. Od roku 2004 je i oficiálním záchranným centrem CITES pro zabavená zvířata. Pražská ZOO nabízí vzdělávací programy pro nejširší veřejnost. Spolupracuje s Přírodvědeckou fakultou Univerzity Karlovy, Českou zemědělskou univerzitou a jinými vysokými školami.
Největším a nejnákladnějším pavilonem je Indonézská džungle, která byla dokončena v roce 2004. Nejnovější zajímavostí je pavilon indických Gaviálů. Pražská ZOO byla časopisem Forbes vyhlášena jako 6. nejkvalitnější v celosvětovém měřítku. V posledních letech se počet návštěvníků pohybuje nad hranici 1 miliónu ročně.

Více informací načerpejte na www.zoopraha.cz.
(zdroj: www. wikipedie.cz)2008-10-11

Nudíte se nebo jste pořadatelem akce?

Víkend se blíží, takže v každém případě přepněte na nejlepší portál proti nudě zde.
2008-10-11

ČEZ vyhrál tendr na stavbu elektráren v Rumunsku

Český gigant ČEZ vyhrál s dalšími společnostmi soutěž na výstavbu elektráren v západní části Rumunska. Více zde.2008-10-11

Jak život napodobuje šachy

Jeden z nejtalentovanějších stratégů naší doby objasňuje, jak nám mohou prostředky šachové hry dopomoci k větším úspěchům v práci i v životě.

Garri Kasparov nevypráví pouze o strategii šachové hry, ale rovněž o nalézání sama sebe, odkrývání skrytých rezerv a hledání vlastní cesty. Na utkáních se svými soupeři demonstruje jakou roli hrají talent, síla představivosti, čas na rozhodování, schopnost inovace, odvaha riskovat a útočit, ale i takové záležitosti jako je prohra, vyčkávání a nadání odhalovat souvislosti. I v individuální hře jako jsou šachy hraje důležitou úlohu schopnost spolupráce. Zkrátka platí: “Když nemůžeš zvítězit, tak se připoj.“ Vrchní velitel armády totiž ví, že dobře zorganizovaná jednotka je schopna porazit nepřítele mnohem početnějšího, ale špatně řízeného. V knize naleznete spoustu dalších životních moudrostí, které lze využít nejen v boji o pozici ve správní radě.


Garri Kasparov, Jak život napodobuje šachy - Od šachovnice do správní rady. Udělejte správný tah!

Nakladatelství Argo a Dokořán, Praha 2008

www.dokoran.cz
2008-10-11

ICT 2008 "I" s TO THE FUTURE

Europe´s biggest event for information and communication technologies. Special activities for young people and students are also planned around the Event. You should be there. More.2008-10-11

Self-Assessment

To many recent college graduates, the most difficult part of finding a job does not involve formatting resumes, networking, and answering interview questions with panache. Instead, these tasks sound like a cakewalk compared to the seemingly monstrous exercise of figuring out what jobs to apply for in the first place. More info.2008-10-11

Klíčové kompetence

"Klíčové kompetence představují souhrn vědomostí, dovedností, schopností, postojů a hodnot důležitých pro osobní rozvoj a uplatnění každého člena společnosti." (zdroj: www.wikipedia.cz)
Obecně se rozlišují následující typy kompetencí:

  • k učení
  • k řešení problémů
  • ke komunikaci
  • sociální a personální
  • občanské
  • pracovní
Zaměstnavatelé nejčastěji postrádají u absolventů:
  • samostatnost
  • aktivní přístup (asertivita)
  • výkonnost
  • plánovitost (time management)
Co s tím? Otestujte se orientačně zde. Školení na zlepšení si můžete vybrat zde.2008-10-11

ČEZ a.s. pořadatelem akce - Jak vyučovat fyziku?

Tak, aby hodiny tohoto předmětu byly přínosné a zábavné. Více zde.2008-10-11

Pražský studentský summit

Začíná třetí ročník Pražského studentského summitu, unikátního vzdělávacího programu v oblasti diplomacie a mezinárodních vztahů. Více najdete zde.Další novinky:    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
 

VIP KLIENTI
Google Pagerank - talentjob.czGoogle Pagerank      S-Rank - talentjob.czS-Rank      JyxoRank - talentjob.czJyxoRank     
VIP
KLIENTI