Talentjob/welcome | Nejste přihlášen
1
Přístupů:
865454
VSTUP DO SYSTÉMU
login:

heslo:

Talentjob šetří čas
O systému
Jobs:
23
Registrovaných uživatelů:
201
Online:
RYCHLE HLEDEJ JOB

Novinky

2008-10-19

Asistentský program Comenius - pro studenty a absolventy VŠ studia oboru učitelství

Zažádejte si o grant na studijní pobyt na hostitelské škole v zahraničí. Grant je poskytován na dopravu, jazykovou přípravu a pevně stanovenou měsíční sazbu.
(uznatelné náklady - ubytování, stravování, poplatek za případné vízum).
Asistent bude na hostitelské škole pomáhat při výuce, podílet se na tvorbě učebních materiálů, přednášet žákům o kultuře země původu a případně vyučovat rodný jazyk.
Pobyt může trvat 3 - 10 měsíců.
Více informací naleznete zde.2008-10-17

Jste pověrčiví?


Hledáte souvislosti tam, kde žádné nejsou? Původem může být nedostatečná schopnost kontrolovat věci kolem sebe. Více zde.2008-10-17

Vzdělávání - nutné zlo nebo benefit?

Jakékoliv vzdělávání je obecně považováno za formu investice. Každý student či vzdělávaná osoba musí vynaložit určité úsilí, čas, energii a někdy i finanční zdroje k tomu, aby se mohl systematicky rozvíjet.Více v článku.2008-10-16

Pro ty, kterým jeden život nestačí aneb reinkarnace ve virtuálním prostředí


Pracujte, vzdělávejte se, budujte, seznamujte se a bavte se ve velmi abstraktních a nehmotných rozměrech.
Navštivte www.secondlife.cz a třeba objevíte to, co vám v reálném životě chybí (snad ne?!).2008-10-15

ČR a ISIC karty

Česká republika byla na letošním zasedání světové studentské asociace Worth Youth Student Education&Travel Confederation v New Yorku vyhlášena zemí s nejpropracovanějším servisem pro držitele ISIC karty, mezinárodního studentského průkazu.
Více info.2008-10-13

Přidána nová pracovní příležitost

V sekci firmy EMO přidána nová pracovní příležitost - Junior Medical Advisor.2008-10-13

Radost a hořkost Velké pardubické

     V nejtěžším dostihu kontinentu, Velké pardubické, zvítězila 8letá bílá klisnička Sixteen, majitele Jaroslava Boučka, filmového producenta. Kobylku sedlal žokej Josef Bartoš. Je obdivuhodné, kolik síly se v té jemné kráse bere. V přítomnosti mohutnějších valachů oslňovala svou ušlechtilou hlavou, ozdobenou bílou uzdečkou a štíhlou konstitucí a přesto většinu nadupaných borců nechala daleko za sebou.
     Původním výtězem byl před usnesením dostihové komise bílý valach Amant Gris vedený žokejem Markem Stromským a trénovaný Milanem Theimerem. Žokej Stromský neobjel točný bod a tím si nepovoleně zkrátil dráhu (o pár desítek metrů). Morálním vítězem však koník Amant Gris byl, předvedl úžasný výkon, celý dostih se držel na špici a do cíle doběhl velmi lehce a v plné síle. Ale co naplat, pravidla jsou pravidla a všichni je akceptovali. Žokej obdrží podle slov trenéra příště buzolu (a co takhle navigaci?). Škoda, vítězný duel dvou běloušů byl velmi působivý. Na druhém místě skončil outsider Hirsch, vedený žokejem Kouskem a třetí místo obsadil žokej Josef Váňa s Juventusem, který je zároveň trenérem Sixteen. Sedmnáctiletý syn žokeje Váni, Josef mladší, skončil s Decent Fellow na pátém místě. Zdráv dojel a rozhodně má před sebou krásnou kariéru.

Vítězka Velké Pardubické České pojišťovny, kobylka Sixteen
     Nejkrásnější sportovní zážitek připravilo divákům překonání Velkého Taxisova příkopu. Vlna koní a jezdců se přes něj převalila s neuvěřitelnou lehkostí, spořádaně a bez karambolů. Všichni ani nedýchali a poté, co zjistili, že skupina pokračuje bez pádů dál, odměnili závodníky bouřlivým potleskem. Bylo to krásné, v příštích ročnících prosíme ještě více takových Taxisů.
     Přestože všichni koně na startu byli vyrovnaní a perfektně připravení, i tentokrát si Velká vybrala svou daň. Svůj život ukončil na Prodlouženém Taxisově příkopě valach Klip z hřebčína Albertovec.
     Milý zážitek poskytnula symbolická účast 2násobného vítěze Velké, valacha Peruána, který je ve svých 20 letech stále ve vynikající kondici. Peruán byl narozen na Státním statku ve Znojmě. Svému majiteli vydělal nejvíce peněz a tento rekord nebyl překonán. Pyšný Peruán přivedl závodníky na start (a jistě litoval, že nemohl běžet s nimi).

Peruán
     Počasí bylo slušné, byť poměrně chladné, ale na hlavní dostih vysvitlo sluníčko a všichni se trochu rozehřáli.

Juventus

Josef Váňa ml. a Decent Fellow

Sixteen a Josef Bartoš

Kladrubští bělouši nesmí chybět

Text a foto: Ivana Strasmajerová2008-10-13

Nekonečné čekání na "kdyby"...

Přimhouřená víčka a povzdechnutí s pomyšlením na představu obsahující slovo „kdyby“, tak časté a přitom tak nežádoucí. Očekávání naší mysli předbíhá naše skutky, přání a sny jsou silnější než realita, melancholie a poddávání se neskutečné vzdálenosti našich očekávání. Preference pohodlí, bující nespokojenost a nesplněná přání mohou vyústit v jediné – ustrnutí. Více v článku.2008-10-11

Brigády

Vybrané portály s nabídkami brigád:

www.e-brigady.cz
www.aprace.cz
(všechny kraje)
www.nabrigadu.cz  (Praha, Brno, Plzeň)
www.azbrigady.cz  (Praha a okolí)
www.vysokoskolaci.com (Zlínsko)
www.superkariera.cz (všechny kraje)
www.jobstudent.cz (Liberecko)
www.student.cz (Praha)
www.sodat.cz (Brno)
www.super-brigady.cz (všechny kraje)
www.prace-brigady.cz (všechny kraje)
www.brigady.cz (všechny kraje)2008-10-11

Velká pardubická aneb manifestace síly a odvahy

     V neděli 12.10. se poběží 118. ročník Velké pardubické České pojišťovny. Na start se postaví 16 dvojic.
     Velká pardubická vznikla z tradice parfózních honů, které byly mimořádně populární v minulém století. V Čechách organizoval tyto hony především hrabě Oktavián Kinský. V roce 1836 se běžel první ročník Grand National v Liverpoolu a to bylo jedním z impulzů proč vybudovat něco podobného v Čechách. V Pardubicích byla první dráha otevřena v roce 1856, první dostih se zde běžel 5.11. 1874.  Od té doby se běhá Velká každým rokem (s výjímkou válečných let) vždy druhou říjnovou neděli.
     Dráha dostihu měří 6 900 m a má celkem 31 překážek. Její povrch je převážně travnatý s přechodem do oranice. Hlavním závodem, při kterém se překonává obávaný a celosvětově proslulý Taxisův příkop, je dostih pojmenovaný po současném sponzorovi Velké, České pojišťovně. Tato společnost spojuje své jméno s nejobtížnějším dostihem kontinentu již popatnácté a věnuje hlavní cenu majiteli, trenérovi a jezdci vítězného koně dostihu. Taxisův příkop se skládá ze 150 cm vysokého živého plotu na nájezdové straně. Plot je široký 180 cm a za ním následuje 5metrový suchý příkop, hluboký 1m (jeho hloubka byla snížena, původně byl mnohem hlubší). Kůň musí překonat vzdálenost minimálně 7 metrů, aniž při odskoku vidí šířku a hloubku překážky. Vše záleží na umění jezdce jak obratně koně na překážku navede a jak silnou pobídkou ho přesvědčí, aby se dobrovolně vrhl do neznámého prostoru. Pokud jste měli možnost si překážku prohlédnout osobně z lidské perspektivy, jistě Vás napadne otázka, co je to za sílu, která oba partnery, koně a jezdce, přenese přes takovou vzdálenost. V tomto případě se jedná o opravdové jezdecké mistrovství. Taxisův příkop je zařazen výhradně do hlavního dostihu, neskáče se ani v tréninku. Překážka byla pojmenována po knížeti Thurn Taxis, který se v minulosti zasloužil o její zachování v dostihu přes veškerou obtížnost a nebezpečnost.
     Nejúspěšnějším vítězem je 5násobný vítěz žokej Josef Váňa, 4x za sebou vyhrál žokej Petr Gehm. Jako jediný dosáhl 4 vítězství ryzák Železník. Časový rekord padl v roce 2005: 9:11,26. Zasloužil se o něj tehdy již 11letý Maskul s žokejem Fuhrmanem. Poslední ročník vyhrál Dušan Andrés s kobylkou Sixteen.
     Co se týká demonstrací „ochránců zvířat“: Koňský sport je finančně velmi náročná záležitost. Jedná se obrovské investice do chovu a přípravy zvířat s nejistým výsledkem. Aby docházelo k progresivním výsledkům, je nutné investice stále navyšovat. Velká je svátek pro všechny „koňaře“. Je to prezentace úspěchů a hledání nadějí. Dochází k obchodním kontaktům na české a mezinárodní úrovni a to napomáhá propagaci českého dostihového a jezdeckého sportu. Jedná se o společenskou, marketingovou a obchodní akci a tak to ve světě byznysu chodí. My všichni, fanoušci jezdeckého sportu, si samozřejmě přejeme, aby jezdci se svými koníky dorazili do cíle zdraví a v dobré kondici. Ztráta perspektivního koně je bolestná záležitost pro celý tým. Je to konec dlouholeté tvrdé přípravy a nekonečné dřiny, ztráta nadějí, promarněná příležitost. Své o tom ví majitelé, kteří vše financují, obětaví a pyšní ošetřovatelé i jezdci, cítící zodpovědnost za svého sportovního parťáka, zkrátka všichni, kteří se na přípravě koně podílejí.
      Letošní nejzajímavější účastí je start obou Váňů. Legenda českého dostihového sportu, žokej Josef Váňa (sedlá Juventus) vyzve svého potomka, žáka Josefa Váňu mladšího (sedlá Decent Fellow). Kdo vyhraje souboj generací? Necháme se překvapit. Velká pardubická je především náročný a tvrdý maraton vyžadující „celého“ jezdce, její kurz dokonale prověří připravenost koně i schopnosti jeho vůdce. Rozhoduje intuice dobře se rozhodovat v obzvláště komplikovaných situacích. Vyhraje tedy zkušenost „ostříleného mazáka“ nebo odvaha a talent „perspektivního mládí“? V každém případě se mladý Váňa učí od toho nejlepšího. Oběma pánům přejeme šťastný rodinný návrat do cíle. Všem divákům hezké počasí a napínavý sportovní zážitek.Další novinky:    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
 

VIP KLIENTI
Google Pagerank - talentjob.czGoogle Pagerank      S-Rank - talentjob.czS-Rank      JyxoRank - talentjob.czJyxoRank     
VIP
KLIENTI